Genel Bilgiler

Biyografi

1965 yılında Van’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilde tamamladı. Lisans eğitimini, 1989 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde, lisansüstü eğitimlerini ise 1995 yılında aynı Üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Toprak Anabilim Dalı’nda tamamladı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi Toprak Bölümü’nde 1996 yılında Yardımcı Doçent, 2000 yılında Doçent ve 2006 yılında da Profesör kadrosuna atandı.

 

Üniversitenin çeşitli birimlerinde çok sayıda lisans - lisansüstü ders yürüttü. Çok sayıda lisansüstü tez çalışmasına danışmanlık yaptı. Uluslararası bilimsel dergilerde editör kurulu üyeliği ve editörlük görevlerini yürütmektedir. Ayrıca 4 adet uluslararası kitap bölüm yazarlığı, 20 tanesi SCI, SCI Expanded indeksli olmak üzere ulusal ve uluslararası bilimsel dergi ve kongrelerde yayınlanmış 100’ün üzerinde bilimsel çalışması bulunmaktadır.

 

Birçok bilimsel kongre ve toplantılara katılımın yanı sıra, sosyal ve kültürel aktivitelerin organizasyonunda da yer almıştır. Kendi alanının dışında; Milli Eğitim Bakanlığı Halkoyunları Danışma Kurulu Üyesi, Türkiye Halkoyunları Federasyonu’nun Eğitim ve Araştırma Kurul Üyesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün Halkoyunları Seçici Kurul Üyesi, Üniversite Sporları Federasyonu Halkoyunları Teknik Kurul Üyesi ve aynı zamanda Halk Oyunları Van İl Temsilcisi görevlerini yürütmüştür.

 

Akademik süreç içerisinde; Ziraat Fakültesi Dekanlığı, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığı, Dekan Yardımcılığı, Bölüm Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Üniversite Yönetim Kurulu Üyeliği, Üniversite Senato Üyeliği, farklı Fakültelerde Fakülte Kurulu ve Fakülte Yönetim Kurulu Üyelikleri, Ek Ders Ücret Komisyon Başkanlığı, Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Komisyon Başkanlığı, Doçentlik Eser İnceleme ve Komisyon Üyeliği, KOSGEB Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Van İl Tarım Müdürlüğü Toprak Koruma Kurulu Üyeliği gibi birden fazla idari ve mesleki görevlerde bulunmuştur. 2019 yılı Kasım ayında Uluslararası Üniversiteler Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine, 2020 yılı Nisan ayında da Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atanmış olup halen bu görevleri yürütmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Ziraat Fakültesi
Bölüm
Biyosistem Mühendisliği Bölümü
Ana Bilim Dalı
Arazi ve Su Kaynakları Anabilim Dalı

İletişim

E-posta
sefiktufenkci@yyu.edu.tr
Diğer E-posta
seftuf@hotmail.com
Web Sayfası
https://avesis.yyu.edu.tr/sefiktufenkci
İş Telefonu
+90 432 444 5065 Dahili: 21006
Fax Telefonu
+90 432 225 1104
Ofis
22699
Posta Adresi
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanlığı