General Information

Institutional Information: Gevaş Meslek Yüksekokulu, Bitkisel Ve Hayvansal Üretim, Organik Tarım Programı
Research Areas: Agricultural Sciences, Agriculture, Infield Plants, Other Crops Grown for Industrial Processing (perfume-producing plants, for medicine, etc.), Oil Plants, Fiber Crops, Sugar, Syrup, Starch Crops, Alkaloidal Crops (tobacco,tea,coffee,cacao,poppies,cola nuts,chicory,marijuana,etc.), Medicinal Plants, Aromatics

Metrics

Publication

103

Citation (WoS)

71

H-Index (WoS)

4

Citation (Scopus)

74

H-Index (Scopus)

5

Citiation (TrDizin)

2

H-Index (TrDizin)

1

Project

6

Thesis Advisory

11

Open Access

50
UN Sustainable Development Goals

Biography

Tamer ERYİĞİT 1972 yılında Van’ın Bakacık köyünde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Van’da tamamladı. 1992 yılında girdiği Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. Aynı yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla bitkileri Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans öğrenimine başladı. 1998 yılında yüksek lisans öğrenimini tamamladı. Yine aynı yıl Y.Y.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü’nde doktora öğrenimine başladı.

2000 – 2002 yıllarında DSİ XV. Bölge Müdürlüğü Şanlıurfa Ovası Sulamaları Şube Müdürlüğü’nde Ziraat Yüksek Mühendisi olarak görev yaptı. 2002 yılının Ağustos ayında DSİ XVII. Bölge Müdürlüğü Van Sulamaları İşletme ve Bakım Şube Müdürlüğünde Gürpınar Sulaması İşletme ve Bakım Başmühendisliği’ne atandı. 2005 yılında doktorasını tamamladı. 2006 yılında Karasu Sulaması İşletme ve Bakım Başmühendisliğine atandı. Aynı yıl DSİ XVII. Bölge Müdürlüğü Kalite Yönetim Sistemi Temsilciliğini ve 2007 – 2009 yılları arasında ise Van Sulamaları Bakım Onarım Başmühendisliği görevini yürüttü. 2009 yılında Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünde Yrd. Doç. Dr. olarak göreve başladı. Aynı yıl Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür yardımcılığına ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığına atandı. 2011 yılında Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü ve Rektör Danışmanı olarak atandı. Aynı yıl Genel Sekreter yardımcılığı görevine atandı Henüz yeni kurulmuş olan üniversitenin birçok biriminin kurulmasında önemli ölçüde katkılar sağladı. Halen Yrd. Doç. Dr. olarak öğretim üyeliğine devam etmekte olduğu Yüzüncü Yıl Üniversitesi Gevaş Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümüne Şubat 2014 tarihinde göreve başladı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Contact

Email
tamereryigit@yyu.edu.tr
Web Page
https://avesis.yyu.edu.tr/tamereryigit
Office Phone
+90 444 5 065 Extension: 14
Office Phone
+90 432 444 5065 Extension: 20114
Address
Süphan Mahallesi Nazım Üstünova Sokak No: 14 Edremit-VAN